Kiosk internetowy sklep Gazety Zabawki Taśmy i Drobiazgi


Idź do treści

Różne ciekawostki - poziom promieniowania w Polsce i inne dobre rady

Czy wiecie że:

Ostrzeżenie
Polska policja ostrzega przed niebezpiecznymi breloczkami do kluczy. Są one oferowane głównie na parkingach i stacjach benzynowych jako darmowy prezent. Przypięcie go do kluczy może być fatalne w skutkach. Gadżet ma wbudowany chip, który umożliwia śledzenie potencjalnej ofiary.
Przestępcy podążają za posiadaczem breloczka z chipem do miejsca jego zamieszkania. Tam dochodzi do rozpoznania, i gdy tylko nadarza się okazja złodzieje dokonują włamania. Breloczek z chipem umożliwia dokładne określenie pozycji, w której znajduje się ofiara, więc ban-dyci mają pewność, że mogą spokojnie plądrować mieszkanie.
Jak informują policjanci procederem zajmują się złodzieje rumuńskiego pochodzenia. Poli-cjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie przyjmować tego typu prezentów.
(informacja otrzymana pocztą elektroniczną)

Ostrzeżenie
informacja znaleziona w internecie
"W ostatni Weekend w Piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na tylnej szybie.
Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie zatrzymywać bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo.
Po jakimś czasie otrzymałem tego maila OSTRZEŻENIE OD POLICJI DOTYCZY KOBIET I MĘŻCZYZN UWAŻAJCIE NA PAPIERY PRZYKLEJONE DO TYLNEJ SZYBY AUTA TO NOWY SPOSÓB NA KRADZIEŻ SAMOCHODU (TO NIE JEST ŻART) O co więc chodzi ??? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie cię potrącając. Dodatkowo moje panie założę się że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu. Tak więc wasz dom i osobowość są zagrożone. Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę. TO JEST NOWY SPOSÓB ZŁODZIEI Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu NIE zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu. Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów a nie chcielibyście żeby wpadło to w niepowołane ręce. PROSZĘ Powiadomcie swoich znajomych"

Wyłączanie komputera o określonej porze
Oczywiście bez użycia zewnętrznych narzędzi, gdyż takich jest sporo. Czasami zachodzi potrzeba zostawienia komputera włączonego jeszcze przez godzinę, jeśli nie mamy innego softu, bądź nie chcemy go instalować tylko do tej jednej czynności, proponuje skorzystanie z systemowego polecenia shutdown.exe.
Polecenie to ma mnóstwo przełączników, nas jednak interesuje poniższa składnia:
shutdown.exe /s /t 1200
…gdzie: /s oznacza zamknięcie systemu, a /t określa czas w sekundach do tego zdarzenia (w tym wypadku 1200 sekund, czyli 20 minut). Po wydaniu tego polecenia naszym oczom ukaże się odpowiedni komunikat.
Gdybyśmy się rozmyślili, odliczanie łatwo przerwać poleceniem:
shutdown.exe /a

Putin dentystą
Serial wyborczy w Rosji nie ma końca. Putin był już pilotem, czołgistą, pogromcą tygrysów i kombajnistą. Ostatnio zaproszono go do wzorcowego miasteczka Gaławczino, 600 km od Moskwy. Kiedy zapytał mieszkańców, czego im brakuje, usłyszał: porządnego gabinetu dentystycznego. Nie namyślając się długo, posadził na starym fotelu dentystycznym gubernatora obwodu Jewgienija Sawczenkę i z wolnoobrotowym wiertłem w ręku zagroził, że jak się nowe wyposażenie nie znajdzie, to on osobiście tu wróci i będzie leczył gubernatora starym sprzętem. Skończyło się na żartach, ale nie od dziś wiadomo, co sprawny oficer KGB potrafi zrobić z uzębieniem.

Boraks,
Czyści i usuwa zapachy. Zmiękcza wodę. Dezynfekuje.

Soda oczyszczona,
Czyści i usuwa zapachy. Zmiękcza wodę przez co zwiększa czyszczące właściwości mydła. Soda jest również dobrym środkiem do szorowania.

Promieniowanie w Polsce
Jeżeli chcecie poznać poziom promieniowania w Polsce to znaleźliśmy dla Was taką stronę. Wystarczy kliknąć w baner poniżej.

Meble z Tuszyna
Meble z pracowni w Tuszynie pojadą do Londynu. Staną w hotelu Stafford, w którym zatrzymają się goście weselni książęcej pary Williama i Kate Middleton.

AGAT
Znany od ponad 8000 lat. Rozpalał w głębi człowieka ogień, ujawniając jego odwagę i hart ducha. Wzmacniał pamięć.

Prawda o Bananie
Nie powinno się zjadać końcówek bananów. Zbierają się tam różne pasożyty.


Powrót do treści | Wróć do menu głównego